بنر

شرایط پرداخت یارانه برای فرآوری مواد معدنی اعلام شد

کد: 1038
بازدید: 1648
چاپ

مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: برای حمایت از سرمایه‌گذاری در طرح‌های فرآوری مواد معدنی و کسب ارزش افزوده بالاتر از مواد خام،‌ به طرح های فرآوری مواد معدنی طبق شرایطی یارانه پرداخت می شود.
به گزارش ایسنا، محمدرضا مرزعه شاهی با اشاره به اینکه ایمیدرو این طرح را برای ایجاد تحرک در بخش معدن به اجرا گذاشته است، اظهار کرد:‌ در این زمینه هیات عامل ایمیدرو مصوبه ای داشت که هدف از اجرای این طرح،‌ تشویق کارآفرینان به سرمایه گذاری در زمینه فرآوری مواد معدنی و ایجاد تحرک اقتصادی در بخش معدن به ویژه مناطق کم برخوردار است.
وی ادامه داد: در این مصوبه گروه های معدنی به سه بخش تقسیم شده اند و میزان یارانه اولیه برای هر یک از طرح های فرآوری مواد معدنی بین دو تا شش درصد است اما در صورتی که در مناطق کم برخوردار اجرا شوند دو واحد درصد بیش از سایر بخش ها یارانه دریافت می کنند.
مزرعه شاهی خاطر نشان کرد: برای فعالان معدنی که اقساط بانکی آن ها در طول یکسال به صورت متناوب یا متوالی معوق نشده باشد نیز دو واحد درصد یارانه بیشتر اعطا می شود.
طبق اعلام ایمیدرو،‌ مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در عین حال خاطر نشان کرد: سقف پرداخت یارانه برای فرآوری مواد معدنی از 10 درصد عبور نخواهد کرد.
وی خاطر نشان کرد: صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی مسئولیت اجرای این مصوبه را بر عهده دارد و فعالان معدنی برای استفاده از این تسهیلات می توانند درخواست های خود را به این صندوق ارائه دهند.


 

فهرست موضوعی تجهیزات

sanatindex
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
صنعت
بنر