بنر

شناسایی محتویات مواد غذایی توسط اسکنر دستی TellSpec

کد: 88
بازدید: 1849
چاپ

altشناسایی محتویات مواد غذایی توسط اسکنر دستی TellSpec
اختصاصی سایت صنعت– مشخص کردن این که چه مقدار چربیترانس شده در سیب زمینی های درون بشقاب شما وجود دارد و یا اینکه ساقه های کرفس شامل چه مقدار خاصیت از بین برندگی سموم را دارند بسیار مشکل و گاهی غیر ممکن می باشد.
شناسایی محتویات مواد غذایی توسط اسکنر دستی TellSpec
Tellspec
به همین دلیل هافمن ایزابل به همراه دوست ریاضی دانش استیفن وستون اقدام به ایجاد TellSpec کردند که یک وسیله ی دستی است که به سادگی از طریق آن می توانید محتویات غذای خود را شناسایی کنید. این دستگاه نه تنها در مورد مواد شیمیایی، مواد حساسیت زا و مواد تشکیل دهنده ی هشدار می دهد بلکه حساسیت غذایی را پیگری می کند و می گوید چه ویتامین هایی را باید مصرف کنید. هدف این شرکت به گفته ی خودشان کمک به مردم برای انتخاب غذاهای سالم و چک کردن وعده های غذایی شان می باشد. همچنین آنها می خواهند غذاهای سالم را گسترش دهند و در مورد غذاهایی که آلرژی زا هستند اخطار دهند و مشتریان را از طریق آگاه کردن آنها با توجه به موادی که در غذای آنها قرار دارد آموزش دهند. این دستگاه با بهره گیری از طیف سنج کوچک رامان یک الگوریتم منحصر به فرد و یک برنامه ساده ی موبایلهای هوشمند انجام وظیفه می کند. اسکن کردن آیتم های غذایی درون بشقاب شما و یا در مکانهای خرید یک هدف ساده است که با فشار دادن یک کلید بر روی این دستگاه انجام می شود. این دستگاه پرتوهای کم نیروی لیزر را بر روی ایتم ها می اندازد و امواج برگشتی را آنالیز می کند تا مواد شیمیایی درون غذا را شناسایی می کند. این اطلاعات به موتورهای آنالیز ارسال می شود و در مرحله ی بعدی اطلاعات را پردازش می کنند، در مرحله ی سوم این اطلاعات به طیف هایی از مراجع مراجعه شده و نتایج را به کمک اطلاعات موجود در پایگاه های داده تفسیر کرده و اطلاعات موجود را به تلفن هوشمند کاربر ارسال می کنند. بسته به این که چقدر مواد غذایی شفاف باشند، اسکن دقت بیشتری خواهد داشت. به گفته ی هافمن کاربران باید بدانند که این اسکن می تواند تنها به عمق و در جهت راست حرکت کند، پس برای اسکن یک کیک دوقلو کاربر باید آن را به دوقسمت جدا برای دقت بیشتر تقسیم کند. یکی در قسمت سطح کیک و دیگری در مرکز کیک. تیم تحقیقاتی ۳۰۰۰ هزار آیتم غذایی را برای ایجاد یک پایگاه داده ی اولیه اسکن کردند. اما دستگاه بالقوه می تواند با توجه به استانداردهای هافمن تعداد نامحدودی مواد تشکیل دهنده ی غذایی را شناسایی کند. انتظار می رود این دستگاه به اندازه اسکن کاربران گسترش پیدا کند و با توجه به افزایش تعداد کاربرانش ، اسکن های شخصی آنها را به بانک اطلاعاتی خود اضافه کند. این شرکت قصد دارد تا اوایل بهار، ۸۲ تست کننده ی غذا را مدیریت کند و این دستگاه به زودی با اسکن عمق بیشتر و گرداوری اطلاعات بیشتری ازغذاها قابل ارائه باشد.
تمامی اطلاعات اسکنر دستی TellSpec در قالب منابع باز (در دسترس عموم) می باشد تا به هر شخصی اجازه دهد برنامه شخصی غذایی خود را تهیه کند. برای مثال یک برنامه ی دیابتی که سطح قند خون را کنترل می کند می تواند توسط TellSpec برای مقدار قندخون موجود در غذا و کربوهیدرات ان و شناسایی موادی که در بدن به قند تبدیل می شوند پیگری شود.
این دستگاه هم اکنون در حال پیشرفت است و بعد از پیشرفت سه آیتم مخصوص به خود به هدف خود میرسد. این دستگاه در آگوست ۲۰۱۴ آماده ی ارائه می باشد. این دستگاه در امریکا ۳۲۰ دلار است و به مدت یکسال تجزیه و تحلیل رایگان انجام می دهد.

ترجمه: سایت صنعت  www.sanat.me 


 
 • تجهیزات pcr

  تلفن: 02188355791
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: ریحانه اقایی
  عرضه کننده: گروه نوآوران تکنولوژی زیستی
 • لیفتراک دیزلی دوسان

  تلفن: 03133880391
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: لیفتراک
  عرضه کننده: لیفتراک | فروش و خرید لیفتراک
 • بیلی روبین پوستی

  تلفن: 02122919474
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: ویتا طب کوشا
  عرضه کننده: شرکت تجهیزات ازمایشگاهی و پزشکی ویتا طب
 • سکوبندی آزمایشگاهی

  تلفن: 02166120801
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: حمید مردانی
  عرضه کننده: ارکا تجهیز پارسیان

فهرست موضوعی تجهیزات

sanatindex
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
صنعت
بنر