بنر

100 فلر میدان نفتی در سال 93 خاموش می شود

کد: 606
بازدید: 2128
چاپ

رییس اچ.اس.ای شرکت ملی نفت گفت: در سال 93، در صورت تامین اعتبارات حدود 100 فلر در مناطق نفتخیز خاموش شده و گاز همراه آنها صرف تزریق در میادین نفتی شود.
عباس رزمی روز شنبه اظهار داشت: گاز همراه به دلیل خطرات سوزانده می شد، اما امروزه با تکیه بر فناوری های نوین از سوختن این فلرها جلوگیری می شود.
فلر برای توصیف یک شعله بی حفاظ (باز) که گازهای مازاد را می سوزاند بکار برده می شود. این پدیده معمولاً در تاسیسات نفتی نظیر تاسیسات بالادستی نفت، پالایشگاه ها و صنایع پتروشمیایی و همچنین در واحدهای شیمیایی به منظور حفظ ایمنی کارکنان و تجهیزات موجود در محل اتفاق می افتد.
رییس اچ.اس.ای شرکت ملی نفت (بهداشت، ایمنی، محیط زیست)اضافه کرد: در مجموع 960 فلر در شرکت ملی نفت وجود دارد که تعدادی از آنها خاموش شده و برخی از آنها هنوز روشن هستند.
رزمی افزود: تاکنون بیش از 200 فلر در مناطق نفتخیز خاموش شده و گاز خروجی آنها در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.
در واقع گازهای فلر هنگامی تولید می شوند که فرآیندها عملکرد کاملی نداشته باشند. عملکرد نامناسب می تواند در نتیجه کمبود سرویس های جانبی نظیر برق یا بخار و یا به دلیل فعالیت های تعمیر و نگهداری در کارخانه باشد.
رییس اچ.اس.ای شرکت ملی نفت خاطرنشان کرد: گاز خروجی برخی فلرها به میادین نفتی تزریق شده و برخی نیز به انرژی های دیگر تبدیل می شوند.
رزمی ادامه داد: در نظر داریم با خاموش کردن برخی مشعل ها، گاز خروجی آنها را به انرژی های نو تبدیل کنیم.
بانک جهانی در سال گذشته، ایران را پس از روسیه و نیجریه، سومین کشور در هدردهی و سوزاندن گازهای همراه معرفی کرد.
در سالهای گذشته به دلیل بی توجهی به این موضوع، حجم زیادی از گازهای همراه در چاه های نفت سوزانده شد، به طوری که طبق برخی ادعاها، روزانه 3.5 میلیون مترمکعب گاز در مشعل های عسلویه سوزانده می شود.
گازهای همراه، محصول جانبی تولید نفت هستند که همراه نفت از مخازن استخراج می شود، اما بجای انتقال به پالایشگاه ها، سوزانده می شوند.
منبع: ایرنا
  


 
 • تجهیزات pcr

  تلفن: 02188355791
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: ریحانه اقایی
  عرضه کننده: گروه نوآوران تکنولوژی زیستی
 • لیفتراک دیزلی دوسان

  تلفن: 03133880391
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: لیفتراک
  عرضه کننده: لیفتراک | فروش و خرید لیفتراک
 • بیلی روبین پوستی

  تلفن: 02122919474
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: ویتا طب کوشا
  عرضه کننده: شرکت تجهیزات ازمایشگاهی و پزشکی ویتا طب
 • سکوبندی آزمایشگاهی

  تلفن: 02166120801
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: حمید مردانی
  عرضه کننده: ارکا تجهیز پارسیان

فهرست موضوعی تجهیزات

sanatindex
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
صنعت
بنر