بنر

مردم با انصراف از دریافت یارانه دولت را در رفع مشکلات یاری کنند

کد: 388
بازدید: 2026
چاپ

مشاور اقتصادی رییس جمهوری گفت: افرادی که نیاز به یارانه ندارند برای پیشبرد اهداف بلندمدت کشور انصراف دهند تا از این طریق دولت را در توسعه زیرساخت های سلامت، انرژی، صنعت، محیط زیست و آموزش و پرورش یاری کنند.
دکتر مسعود نیلی مشاور اقتصادی رییس جمهوری یکشنبه شب در برنامه تلویزیونی با تاکید بر اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه در سال جاری، افزود: عزم دولت تدبیر و امید بر این است که همچون سال 1389 (زمان اجرای فاز نخست هدفمندی یارانه ها) به اقتصاد کشور شوک وارد نکند.
وی با تاکید براینکه شوک اقتصادی منجر شد کشور تا پایان سال 1392 از رکود تورمی رنج ببرد، ادامه داد: دولت جدید توانست در 6 ماهه دوم سال گذشته تورم را کنترل و تا حدود زیادی پایین آورد.
نیلی افزود: برنامه دولت بر این است تا در فاز دوم هدفمندی یارانه ها علاوه بر کنترل تورم، بخش تولید و اشتغال را نیز رونق ببخشد.
تاکید بر هماهنگ شدن قیمت حامل های انرژی در کشور با جهان
مشاور اقتصادی رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید قیمت های حامل های انرژی در ایران با قیمت های جهانی و بین المللی هماهنگ باشد، افزود: در حال حاضر به دلیل مشکلات اقتصادی در کشور نمی توان همچون سال های گذشته به یک باره قیمت حامل های انرژی را افزایش داد.
وی ادامه داد: متاسفانه نرخ پایین قیمت انرژی در ایران موجب شده است تا پدیده قاچاق سوخت همواره ادامه داشته باشد اما با اصلاح تدریجی قیمت حامل های انرژی، بهای آن در کشور واقعی می شود و مردم با ایجاد زیرساخت های قوی اقتصادی به رفاه ایده آل خواهند رسید.
نیلی با بیان اینکه افرادی همچون استادان دانشگاه، فرهیختگان و سایر افراد مقبول در جامعه داوطلبانه حاضر به انصراف از دریافت یارانه شده اند، گفت: اکنون بیش از 77 میلیون تن در ایران یارانه دریافت می کنند که متناقض با اساس هدفمندی یارانه ها است.
به گفته وی، طبق مصوبه قرار بر این بود بخشی از هدفمندی یارانه ها به مردم و بخشی هم به صنعت، تولید و سرمایه گذاری اختصاص یابد اما نه تنها به آن عمل نشد بلکه دولت بیش از درآمدهای هدفمندی، یارانه پرداخت کرده است.
مشاور اقتصادی رییس جمهوری تاکید کرد: اگر همین روال ادامه داشته باشد در بخش زیرساخت های تولید همچون برق و سایر مراکز مهم اقتصادی با مشکل مواجه می شویم.
نیلی یادآورشد: ایران از معدود کشورهایی است که منابع عظیم زیر زمینی دارد اما اگر در کشور به درستی تصمیم گیری نشود خیلی زود با مشکلات عدیده انرژی مواجه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اگر گروه های از مردم از دریافت یارانه انصراف دهند، مبالغ آنها در زیرساخت های صنعتی، حمل و نقل و محیط زیست سرمایه گذاری می شود.
وی تاکید کرد: این مهم در آینده نه چندان دور سبب پیشرفت کشور در بخش های سلامت و بهداشت و آموزش خواهد شد.
نیلی با یادآوری اینکه در سازمان هدفمندی یارانه ها سایتی برای افرادی که می خواهند از دریافت یارانه انصراف دهند راه اندازی خواهد شد، گفت: نام انصراف دهندگان به عنوان قهرمانان توسعه و پیشرفت کشور درج می شود.
وی افزود: در فاز دوم هدفمندی یارانه ها، درآمد افراد و شهری که در آن زندگی می کند در نظر گرفته می شود؛ در واقع مواردی مانند مالک بودن و میزان درآمد نیز در نظر گرفته می شود تا به کسی اجحاف نشود.
منبع: ایرنا


 
 • تجهیزات pcr

  تلفن: 02188355791
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: ریحانه اقایی
  عرضه کننده: گروه نوآوران تکنولوژی زیستی
 • لیفتراک دیزلی دوسان

  تلفن: 03133880391
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: لیفتراک
  عرضه کننده: لیفتراک | فروش و خرید لیفتراک
 • بیلی روبین پوستی

  تلفن: 02122919474
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: ویتا طب کوشا
  عرضه کننده: شرکت تجهیزات ازمایشگاهی و پزشکی ویتا طب
 • سکوبندی آزمایشگاهی

  تلفن: 02166120801
  موبایل: پست الکترونیک
  مسئول: حمید مردانی
  عرضه کننده: ارکا تجهیز پارسیان

فهرست موضوعی تجهیزات

sanatindex
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
صنعت
بنر